Moja prvá (ne)podarená anekdota

Autor: Patrik Pavlovský | 27.12.2013 o 13:33 | (upravené 27.12.2013 o 18:42) Karma článku: 8,26 | Prečítané:  651x

Hrdý Slovák si číta ústavu: "Prvý článok prvého oddielu prvej hlavy: Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo."

 

Dočítal. Odvrátil zrak od malej modrej knižôčky, poškrabal sa na nose, na zadku, a premýšľa:
"Žijem to ja v úžasnej, suverénnej a nezávislej krajine. Ach bože, aký som ja len šťastný.”

ZRA-ZU (kratšia pauza) sa na jeho rýdzo slovenskom koberci z medveďa ktorého vlastnoručne zahlušil minulý rok na Poľane pri lovení motýľov zjaví (ešte kratšia pauza) neónovo-zelený, blikajúci jednorožec zvracajúci dúhu a v akomsi kŕči, sťa by epileptický záchvat, (vrieskavo) opakuje: “Over si to! Over si to! Over si to! Over si to! .... “"

Jednorožec


Tak prekvapujúco, ako sa jednorožec objavil, tak aj v momente zdochol a vyparil sa.
Slovák nechápavo pozerá na koberec. Našťastie po jednorožcovi neostalo nič. Je rád.
Chvíľu rozmýšľa, či to najskôr postne na Fuck-book, Twitter alebo e-Spoveď.sk, no potom si spomenie, že minulý týždeň namiesto zaplatenia účtu za internet prispel posledné korunky na zbierku zachraňujúcu rádioaktívne deti vo Fukušime.

 

Po chvíľke mĺkveho postávania s nechápavým výrazom [rozšírené zreničky; otvorené ústa; pery pokrčené do tvaru letiaceho puku] usúdi, že borovičku brzdiť pravým Holandským absintom z Prešova už nikdy nebude.

Pohľad opäť sklopí na malú modrú knižôčku s nápisom Ústava  Slovenskej Republiky a znova si prečíta úvodný článok prvého oddielu prvej hlavy. Hneď ako dočíta, natiahne ruku smerom k svojej prehistorickej knižničke z Lidlu ktorú dostal predvčerom ako darček podstromček a na ktorej má položenú, ako správny Slovák, najaktuálnejšiu a úplne kompletnú zbierku zákonov Slovenskej republiky.

Ako zázrakom, či nebodaj osudovo, po otvorení „slovenského právneho evanielija" sa ocitne na strane s nápisom „326/2001 Z.z.". Číta ďalej: „Základná zmluva medzi Slovenskou Republikou a Svätou stolicou..." oči mu kmitajú, z ľava do prava, nižšie a nižšie, ako keď si šľahol LSD za mladi, no jeho výraz pôsobi sústredenejšie.
Číta číta, riadok za riadkom, paragraf za paragrafom, slovo za slovom...

[pasáž recitovaná hlasom Chucka Norrisa] Na čele sa mu vynárajú kvapky potu...ruky sa mu začínajú chvieť a hrubé črevo sa mu nepríjemne rozvibruje, no on neprestáva...neprestáva čítať pretože to, čo číta, je ešte viac šokujúce ako zážitok z pred dvoch minút. [koniec hlasu]

„Svätá stolica garantuje, že Katolícka cirkev využije všetky vhodné prostriedky na mravné formovanie obyvateľov Slovenskej republiky v prospech spoločného dobra podľa princípov katolíckej náuky v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky...
Slovenská republika uznáva každému právo uplatňovať výhrady vo svedomí podľa vieroučných a mravoučných zásad Katolíckej cirkvi..."

Preglgne slinu a číta ďalej:

„Zmluvné strany budú spolupracovať na ochrane a podpore manželstva, ako aj rodiny, ktorá z manželstva pochádza...
KATOLÍCKA CIRKEV MÁ PRÁVO zriaďovať, spravovať a využívať na výchovu a vzdelávanie základné a stredné školy, vysoké školy a školské zariadenia...
Slovenská republika vytvára podmienky na katolícku výchovu detí v školách a v školských...Erghm (Slovák zakašle a pokračuje)... zariadeniach v súlade s náboženským presvedčením ich rodičov. Tento záväzok zahŕňa povinnosť plniť požiadavky rodičov na umožnenie katolíckej náboženskej výchovy na všetkých stupňoch základných škôl a na všetkých druhoch a typoch stredných škôl a školských zariadení a podporu katolíckych výchovných organizácií a hnutí mladých.
KATOLÍCKA CIRKEV MÁ PRÁVO vyučovať náboženstvo vo všetkých školách a školských zariadeniach, ktoré sú súčasťou výchovno-vzdelávacej sústavy Slovenskej republiky...
Osoby s katolíckym vierovyznaním majú VO VÝCHOVNO-VZDELÁVACOM procese právo uplatňovať svoje presvedčenie, pokiaľ ide o výchovu k rodičovstvu, v súlade so zásadami kresťanskej etiky. Tým nie sú dotknuté povinnosti týchto osôb ustanovené právnym poriadkom Slovenskej republiky v oblasti výchovy a vzdelávania...
KATOLÍCKA CIRKEV MÁ PRÁVO vykonávať pastoračnú službu v ozbrojených silách a policajných zboroch...
KATOLÍCKA CIRKEV MÁ PRÁVO vykonávať pastoračnú, duchovnú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť vo všetkých štátnych vzdelávacích, výchovných a zdravotníckych zariadeniach, štátnych zariadeniach sociálnych služieb vrátane zariadení pre osoby s nariadenou ústavnou výchovou a v štátnych zariadeniach vykonávajúcich liečbu a resocializáciu drogovo a inak závislých osôb v súlade s podmienkami dohodnutými medzi Katolíckou cirkvou a týmito zariadeniami...
Zmluvné strany uzavrú osobitnú medzinárodnú zmluvu o finančnom zabezpečení Katolíckej cirkvi..."

Dosť! Celý spotený, trasúc sa a so silným z-dnu-von tlakom beží na záchod kde prežije hedonistickú pól-minútku.

Zrazu záblesk v hlave - spomienky na štúdium, teórie politiky, Rawlsovho politického liberalizmu, Locke, Kant, Audi, Osvietenectvo, sloboda myslenia, rovnosť, sekularizmus, Laïcité, Durkheimovská morálna doktrína, zákon č. 218/1949  - všetko je späť! Po tom, ako zo seba vypudil posledného opitého diablovho posla (hovno) sa jeho telo finálne detoxikovalo a Slovák začal uvažovať triezvo.

WHY?!?!Bolo to ako keď bol dieťa, spájal bodky a sledoval, ako mu tie bodky dláždia cestu k nakresleniu pokrkvanej žirafky. Slovensko nie je nezávislé od náboženstva.

 

 

Prečo sa za také vydáva? Prečo sa hrá na sekulárne a neprizná si svoju afiliáciu k jednej morálnej doktríne?

 

Zdroje:

- Ústava SR
- Zmluva medzi Slovenskou republikou a Svätou     stolicou

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?