Monopol spirituality na Slovensku

Autor: Patrik Pavlovský | 16.1.2014 o 16:33 | (upravené 16.1.2014 o 18:11) Karma článku: 13,86 | Prečítané:  375x

Milí páni politici – kresťania. Všimol som si, že či už kvôli blížiacim sa prezidentským voľbám, alebo kvôli prebytku vášho voľného času – vystrkujete rošky sťa by verní kresťania.

Či už to je „ľudácke“ združenie OľaNO so svojím  ponímaním reality z pohľadu “obyčajních ľudí“ ejkejej sedliackym rozumom a príspevky/aktivity ich poslancov na ochranu „rodiny“, „detí“ a tak ďalej, alebo sú to súdruhovia zo SMERu, ktorí ochraňujú vraj tradičné Slovenské hodnoty a kultúrne dedičstvo ejkejej kristianizujú Slovenskú históriu, či ich superkandidát na prezidenta a jeho miništranti v rodine; alebo  (už nepodstatný a prakticky mŕtvy) demokrati z gangu SDKÚ-DS a ich neoceniteľné, ba priam až sväté prijatie Základnej zmluvy medzi svätou stolicou (nie, nemyslím výkaly) a Slovenskom, ktoré prakticky pokresťančilo našu krajinu.

Na čele týchto prehistorických banditov (čítaj samozvaných moralistov) Slovenskej politickej scény sú neslávne známy KáDéHáci – najsvätejší a najsprávnejší zo správnych.
Za najčerstvejšiu takúto aktivitu by som označil návrh práve KDH o pozmenenie ústavy vo veci ochrany a podpory manželstva, čím by sa podľa p. Figeľa „posilnil už existujúci rámec definovaný v zákone o rodine“. Jedno sa mu musí uznať – chlapec má pravdu, rodina je stále (nanešťastie) zákonom chránená  (a zmluvou medzi SVK – a Výkalom podčiarknutá) len ako zväzok muža a ženy.

Dámy a páni, mám jedno smutné oznámenie:  dochádza k monopolizácii duchovna a spirituality na Slovensku (ak už nedošlo už spomínanou Zmluvou). Verím , že mnohí ste si to už všimli, no ako sa mi zdá, nikto s tým nič nerobí . Nikomu to nevadí, veď načo, tým čo by to vadiť mohlo sa zmena neoplatí, pretože zastať sa ostatných ne/veriacich je nevďačné a neefektívne, pretože  by to zastávalo názor len cca. 15% Slovákov (podľa sčítania v r. 2011).

Týmto by som sa rád vyňadril aj na triko občanom SR. Všimol som si, že Slovenská „menšinová politika“  sa rovná ľudovej metafore „cigánska férovka“. Slovensko si vychováva(vychovávalo, a pokiaľ sa za zmenu nikto nepostaví, aj vychovávať bude) zadebnených nacionalistov ktorí obviňujú všetkých okolo seba, len nie seba. Ukazujete prstom na Rómov, Maďarov, politikov, černochov, gayov a lezbičky či tých, ktorí namiesto zapíjania žiaľu borovičkou či pivom po večeroch v krčmách a baroch, sa radšej intoxikujú marihuanou.
V porovnaní s inými krajinami, u nás prevláda „Zakazovanie“ nad „dovoľovaním“.

Tento kultúrny rasizmus je už neznesiteľný, človek aby sa bál pomaly už aj chodiť po ulici...

To všetko vďaka našim prekrásnym a ceneným, národným kresťanským koreňom.
Verím, že práve zaostalé a nacionalisticky a esencionalisticky ladené interpretovanie vlastnej identity priamo (cez  zákony) alebo nepriamo (symbolicky, cez históriu, sviatkami, symbolmi na platidlách, štátnymi udalosťami, činnosťami spoloč. a polit. elít = aktmi, podčiarknutými v prvom odseku)  je práve defekt, ktorý treba odstrániť.

 

Zrušme zmluvu medzi SR a Svätou stolicou (nie, nie je to konkordát)!
Prestaňme financovať cirkvi a radšej zainvestujme do školstva!

Slovensko by konečne dospelo a vyliečilo sa z chronického syndrómu „holubičieho národa“.
Dospejme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?