Monopol spirituality na Slovensku

Autor: Patrik Pavlovský | 16.1.2014 o 16:33 | (upravené 16.1.2014 o 18:11) Karma článku: 13,86 | Prečítané:  355x

Milí páni politici – kresťania. Všimol som si, že či už kvôli blížiacim sa prezidentským voľbám, alebo kvôli prebytku vášho voľného času – vystrkujete rošky sťa by verní kresťania.

Či už to je „ľudácke“ združenie OľaNO so svojím  ponímaním reality z pohľadu “obyčajních ľudí“ ejkejej sedliackym rozumom a príspevky/aktivity ich poslancov na ochranu „rodiny“, „detí“ a tak ďalej, alebo sú to súdruhovia zo SMERu, ktorí ochraňujú vraj tradičné Slovenské hodnoty a kultúrne dedičstvo ejkejej kristianizujú Slovenskú históriu, či ich superkandidát na prezidenta a jeho miništranti v rodine; alebo  (už nepodstatný a prakticky mŕtvy) demokrati z gangu SDKÚ-DS a ich neoceniteľné, ba priam až sväté prijatie Základnej zmluvy medzi svätou stolicou (nie, nemyslím výkaly) a Slovenskom, ktoré prakticky pokresťančilo našu krajinu.

Na čele týchto prehistorických banditov (čítaj samozvaných moralistov) Slovenskej politickej scény sú neslávne známy KáDéHáci – najsvätejší a najsprávnejší zo správnych.
Za najčerstvejšiu takúto aktivitu by som označil návrh práve KDH o pozmenenie ústavy vo veci ochrany a podpory manželstva, čím by sa podľa p. Figeľa „posilnil už existujúci rámec definovaný v zákone o rodine“. Jedno sa mu musí uznať – chlapec má pravdu, rodina je stále (nanešťastie) zákonom chránená  (a zmluvou medzi SVK – a Výkalom podčiarknutá) len ako zväzok muža a ženy.

Dámy a páni, mám jedno smutné oznámenie:  dochádza k monopolizácii duchovna a spirituality na Slovensku (ak už nedošlo už spomínanou Zmluvou). Verím , že mnohí ste si to už všimli, no ako sa mi zdá, nikto s tým nič nerobí . Nikomu to nevadí, veď načo, tým čo by to vadiť mohlo sa zmena neoplatí, pretože zastať sa ostatných ne/veriacich je nevďačné a neefektívne, pretože  by to zastávalo názor len cca. 15% Slovákov (podľa sčítania v r. 2011).

Týmto by som sa rád vyňadril aj na triko občanom SR. Všimol som si, že Slovenská „menšinová politika“  sa rovná ľudovej metafore „cigánska férovka“. Slovensko si vychováva(vychovávalo, a pokiaľ sa za zmenu nikto nepostaví, aj vychovávať bude) zadebnených nacionalistov ktorí obviňujú všetkých okolo seba, len nie seba. Ukazujete prstom na Rómov, Maďarov, politikov, černochov, gayov a lezbičky či tých, ktorí namiesto zapíjania žiaľu borovičkou či pivom po večeroch v krčmách a baroch, sa radšej intoxikujú marihuanou.
V porovnaní s inými krajinami, u nás prevláda „Zakazovanie“ nad „dovoľovaním“.

Tento kultúrny rasizmus je už neznesiteľný, človek aby sa bál pomaly už aj chodiť po ulici...

To všetko vďaka našim prekrásnym a ceneným, národným kresťanským koreňom.
Verím, že práve zaostalé a nacionalisticky a esencionalisticky ladené interpretovanie vlastnej identity priamo (cez  zákony) alebo nepriamo (symbolicky, cez históriu, sviatkami, symbolmi na platidlách, štátnymi udalosťami, činnosťami spoloč. a polit. elít = aktmi, podčiarknutými v prvom odseku)  je práve defekt, ktorý treba odstrániť.

 

Zrušme zmluvu medzi SR a Svätou stolicou (nie, nie je to konkordát)!
Prestaňme financovať cirkvi a radšej zainvestujme do školstva!

Slovensko by konečne dospelo a vyliečilo sa z chronického syndrómu „holubičieho národa“.
Dospejme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?